hlavicka

Meat Design Doma

Jak se dařilo designérům v karanténě, co připravují a co je těší?

Jedinečný projekt z období karantény –  naše online sondy do životů našich vystavujících a zjistěte to s námi.  

Sledujte náš Youtube kanál, kde v budoucnu uvidíte i záznamy přednášky a diskuzí z Meat Design 2020!

Dnešní povídání je s maďarskou designérkou Diána Farkas. Moderátor Tomáš Čech se s ní tak zapovídal, že vznikly rovnou dvě části. V první části se dozvíte o tom, co zažila za poslední čtyři měsíce, jak se dostala ke sklu a jak se jí líbilo studium na UMPRUM!
https://www.dianafarkas.com/
https://www.fise.hu/www/

Dnešní povídání je s maďarskou designérkou Diána Farkas. Moderátor Tomáš Čech se s ní tak zapovídal, že vznikly rovnou dvě části. V druhé části jsme detailněji rozebrali práci Diány a odkud čerpá inspiraci.
https://www.dianafarkas.com/
https://www.fise.hu/www/

Online sonda do života Davida Karáska (CZ). Kromě jiného jsme se spoluzakladatele a designéra značky mmcité ptali na to, jak zvládá tvoření a podnikání z domu, porady a meetingy přes kameru když mají pobočky na pěti kontinentech, a jak to vidí po...
https://www.mmcite.com/

Online sonda do života výrazné ostravské ilustrátorky, grafičky, matky, designérky a zakladatelky Petry Gherbetz (CZ). Kromě povídání o City Folklore, rouškách a jak zvládá tuto dobu, jsme si povídaly například i o tom, proč zrovna Ostrava!
https://www.cityfolklore.com/

Další online sonda, tentokrát povídání s autorskou dvojicí Veronikou Mičolovou a Radimem Pšenicou (CZ), kteří stojí za značkou VERVER.
Povídali jsme si o tom, co je u nich nového, jaké změny očekávají v podnikání a co třeba stihli předělat v domě.
http://www.verver.cz/

Třetí online sonda na trati Tokyo - Ostrava s Petrem Holým (CZ). Japanolog, teatrolog a zakladatel Českého centra v Tokiu hovoří o situaci v Japonsku, umění, kimonech a setkání s Yoko Ono..
http://chekogura.com/

Online sonda o tom, jak se dělá časopis o designu v karanténě s paní Pavlínou Blahotovu (CZ). Od roku 2014 zakladatelkou Deco Media, s.r.o. (české vydavatelství lifestylových časopisů) a šéfredaktorkou časopisů Krásný rok a Nové Proměny Bydlení.
https://deco-media.cz/
https://novepromenybydleni.cz/
https://krasnyrok.cz/

Jaroslav Bejvl mladší (CZ), pokračovatel rodinné tradice sahající do roku 1962, je známý jako návrhář svítidel a instalací, které naleznete po celém světě - https://www.aldit.cz/

Časopis Commercial Interior Desing (CID) zařadil Jaroslava Bejvla mezi 50 nejvlivnějších osobností z oblasti interiérového designu, které v posledních letech významně přispěly k rozvoji tohoto odvětví na Středním východě.