hlavicka

Den profesionálů

22. 11. 2019  oficiální program 10.00 – 17.00 hodin

Celodenní odborný program bude zaměřen na sdílení zkušeností, propojení firem, designérů, architektů, developerů. Chceme hovořit také o propojení designu s marketingem.

Celý program Dne profesionálů bude rozdělen na formální část, která proběhne na hlavní scéně Meat Art and Design Stage v multifunkční hale GONG v Dolní oblasti Vítkovice. Tam budou probíhat přednášky designérů a dalších reprezentantů firem. Neformální část je v plánu odpoledne formou setkání účastníků, volné diskuze a individuálních rozhovorů. Účastníci si budou moci rovněž projít všechny prostory festivalu v areálu.

 

V rámci programu Dne profesionálů mimo jiné vystoupí

 Michal Riabič (SK) – produktový designér (spolupráce s TON, Philips, ABB a dalšími). Od roku 2004 se věnuje designu nábytku, přičemž klade důraz na ergonomii a inovativní řešení. Jako designér získal mnoho cen (CEZAAR, Good Design Award, Czech Grand Design a další).

MSIC – Moravskoslezské inovační centrum, a.s.

Akciová společnost, která vznikla za podpory MSK, statutárního města Ostravy, VŠB, OSU a Slezské univerzity v Opavě. Jedním z jejich cílů je kultivace podnikatelského prostředí v regionu a aktivní pomoc s rozvojem malých a středních firem. MSIC bude na festivalu prezentovat jeden ze svých programů – TechArt Voucher, zaměřený na podporu podnikům k zajištění vyšší konkurenceschopnosti prostřednictvím spojování firem s kreativními experty z prostředí produktového a průmyslového designu.

Viktor Pokorný – majitel společnosti Invira (zdravotní technika).

Invira ve spolupráci s MSIC vytvořila a realizovala projekt, ve kterém se podařilo propojit proces tvorby konstrukce a výroby s designéry a vytvořit v oblasti zdravotní techniky designové produkty pro domácnost.

Charlie Isslander grafický designér působící v Brně. V současnosti pracuje pro firmu Atkin. Spolupracoval se světovými značkami, např. Lacoste, Lamborghini, Mastercard, L’Oreal, ale také s českými firmami Škoda nebo Radegast.

MSID – Moravskoslezské Investice a Development, a.s.

Obchodní společnost založená Moravskoslezským krajem představí v rámci svého bloku projekt POHODA2030, kompletně zaměřený na obnovu území na Karvinsku včetně možností zapojení komerčního sektoru do obnovy území po těžbě mezi městy Karviná, Havířov a Orlová. Tato oblast má velký potenciál a je ideální pro zavádění pokrokových technologií a inovací.

Tento projekt je spolufinancován vládami České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska prostřednictvím visegrádských grantů Mezinárodního visegrádského fondu. Účelem fondu je podpora udržitelné místní spolupráce ve střední Evropě.